Halloween

Halloween: Obrázky

29. října 2008 v 11:48 | Asnaki

Halloween: Informace

29. října 2008 v 11:47 | Asnaki

HALLOWEEN

Halloween je zachovávání slavené v noci října 31, nejvíce pozoruhodně obvazem dětí v kostýmech a jdení door-to-door sbírat bonbóny nebo peníze. To je slaveno v hodně ze západního světa, ačkoli nejobvyklejší ve Spojených státech, Puerto Rico, Irská republika, Spojené království a Kanada. Irský, Skotové a jiní přistěhovalci přinesli starší verze tradice k North Americe v 19. století. Většina jiných západních zemí obejalo Halloween jako část americké popové kultury v pozdní 20. století.
Termín Halloween, a jeho starší hláskování Hallowe'en, je zkrácen od Všichni-blahoslavit-dokonce, jak to je večer předtím "všichni blahoslaví den". V Irsku, jméno bylo Všichni blahoslaví předvečer a toto jméno je ještě používáno některými staršími lidmi. Halloween byl také někdy nazvaný Celý předvečer svatých. Dovolená byla den náboženských slavností v různých severních evropských pohanských tradicích, než to bylo vyhrazeno křesťanskými misionáři a daný křesťanský výklad. V Mexiku listopad 1st a 2nd být oslavovaný jako Day mrtvý.
Halloween je také nazvaný Pooky noc v některých částech Irska, pravděpodobně pojmenoval podle púca, škodlivý duch.
Na Velké Británii a Irsko zvláště, Kelti pohana oslavovali den mrtvý na všech blahoslaví den (1. listopad). Duši pravděpodobně zvedli se z mrtvý a, aby přitahoval je, jídlo bylo opuštěno na dveřích. To odežene zlé duchy,Keltové měli masky. Když Římani napadli Velkou Británii, oni ozdobili tradici s jejich vlastní, který je oba oslava sklizně a ctít mrtvý. Velmi hodně pozdnější, tyto tradice byly transportovány ke Spojeným státům, Kanadě a Austrálii.
Halloween je někdy sdružil se s okultní. Mnoho evropských kulturních tradic si myslí, že Halloween je jeden z liminal dob roku, když svět ducha může dělat kontakt s materiálním světem a když kouzlo je nejsilnější (např. katalánské bájesloví o čarodějnicích).

 
 

Reklama